AS-MED Siedlce- Podsumowanie roku 2016!

(03.01.2017)

 

 
  podsumowanieroku-2016  

 

Wkroczyliśmy w nowy rok dlatego czas na posumowanie poprzedniego!

Przypomnijmy sobie, co działo się w AS-MED w Siedlcach w roku 2016!

 

 

 

Od przełomu grudnia i stycznia możemy zapewnić naszym pacjentom z podejrzeniem bezdechu sennego duży komfort w procesie diagnostyki! Dysponujemy nowoczesnym sprzętem telemedycznym dzięki któremu osoby badane mogą uniknąć uciążliwego pobytu w szpitalu. Niewielki aparat wykonuje potrzebne  pomiary
i przesyła je do specjalisty gdy pacjent smacznie śpi we własnym łóżku! Badaniem tym powinny zainteresować się w szczególności osoby chrapiące! (dowiedz się więcej…)

 

dbam-o-zdrowie-z

 

W marcu zaczęliśmy publikować artykuły  naszych specjalistów, dotyczące pojawiających się powszechnie problemów zdrowotnych. Założyliśmy również stronę na FB „Dbam o zdrowie z As-Med” na której regularnie pojawiają się aktualności z życia NZOZ AS-MED, artykuły, informacje o promocjach jak i różne medyczne ciekawostki. 

 

 

 

AS-MED szeroka opieka medyczna dla dzieci, badanie słuchu

W maju i czerwcu skupiliśmy się na zdrowiu naszych siedleckich przedszkolaków. Blisko 300 dzieci wzięło udział w bezpłatnych przesiewowych badaniach słuchu. Pozwoliło to na wczesne wykrycie zaburzeń słuchu, które mogłyby mieć niekorzystny wpływ na rozwój dziecka i  jego wyniki w nauce. Przedsięwzięcie mało również na celu zwrócenie uwagi rodziców i pedagogów na znaczną skalę problemu zaburzeń słuchu wśród dzieci oraz edukowanie w zakresie profilaktyki.

 

 

 

W czerwcu do grona naszych specjalistów dołączyli: lek. med. Anna Mazur, Pediatra w trakcie specjalizacji
z Neurologii Dziecięcej oraz lek. med. Sławomir Kiersztyn Specjalista Chorób Wewnętrznych i Chorób Metabolicznych, który specjalizuje się głównie w leczeniu:

  • hipercholesterolemii
  • cukrzycy typu II u pacjentów bez pompy insulinowej,
  • otyłości
  • zaburzonej gospodarki witaminy D

 

 

 

By dodatkowo zachęcić Państwa do badań profilaktycznych  w wakacje ruszyliśmy z  bezpłatnymi badaniami przesiewowymi. W lipcu seniorzy mogli bezpłatnie skontrolować swój słuch a osoby zaniepokojone swoim wzrokiem mogli go sprawdzić podczas komputerowego badania wzroku.  Właśnie ta ostatnia akcja szczególnie przypadła Państwu do gustu, dlatego do końca roku wznowiliśmy ją aż 9 razy!

 

 

W lipcu otworzyliśmy także Nowe Poradnie!

 

MEDYCYNA PRACY SIEDLCE OKULISTA SIEDLCE specjaliści siedlce psycholog-transportu pozwolenia na brońsiedlce

 

Powstała Medycyna Pracy gdzie kompleksowo zajmujemy się ochroną zdrowia pracowników. Uruchomiliśmy również pracownię psychometryczną, gdzie uprawniony psycholog przeprowadza badania psychologiczne kierowców wszystkich kategorii oraz kandydatów do pozwoleń na broń.

 

Otworzyliśmy także Poradnię Okulistyczną  gdzie  lekarz z wieloletnim doświadczeniem – dr n. med. Iryna Kanzyuba, poza konsultacjami okulistycznymi, wykonuje zabiegi okulistyczne takie jak: usuwanie gradówki, cyst, kaszaków, brodawek, płukanie dróg łzowych, operacje wywiniętej/ podwiniętej powieki.

 

 

 

 

We wrześniu dołączyliśmy do ogólnopolskiego programu Profilaktyki Nowotworów Głowy i Szyi. Dzięki zaangażowaniu naszych laryngologów mogliśmy bezpłatnie przebadać pacjentów pod kątem nowotworów głowy i szyi. Jest to dla nas istotne wydarzenie bowiem porusza ważny społecznie problem o którym, do tej pory w Polce niewiele się mówiło. 

Niestety w ostatnich latach obserwuje się dynamiczny wzrost zachorowań na nowotwory z tej grupy. Pod względem częstości występowania w Polsce zajmuje już 6 miejsce! Co istotne ponad 60% pacjentów w momencie postawienia diagnozy, znajduje się w zaawansowanym stopniu choroby, co znacznie zmniejsza szanse na wyleczenie. Dlatego zespół AS-MED angażuje się w akcję by zwiększać świadomość dotyczącą  czynników ryzyka oraz wczesnych objawów nowotworów obszaru głowy i szyi. Wczesna diagnoza, dzięki której stopień przeżywalności wynosi nawet 80-90%  (dowiedz się więcej…)

  nowotwory głowy i szyi

 

 

 

W grudniu zabraliśmy się za organizację Punktu Pobrań w Siedlcach, by ułatwić naszym Pacjentom dostęp do badań laboratoryjnych.

 

 

 

 

Rok 2016 był dla nas czasem bardzo pracowitym ale i pełnym satysfakcji. Dlatego nie zwalniamy tempa
i z ambicją tworzymy plany na rok 2017, a wszystko z myślą o naszych pacjentach 🙂

 

Wszystkich którzy chcą śledzić nasze działania zapraszamy na naszą stronę na FB „Dbam o zdrowie z AS-MED” gdzie wszelkie informacje udzielane są na bieżąco!

  dbam o zdrowie z as-med na facebooku

Dołącz do nas 🙂