Zapobiegaj i działaj z głową – bezpłatne badania w ramach profilaktyki nowotworów głowy i szyi

(12.01.2018)

Według światowych danych, nowotwory regionu głowy i szyi znajdują się na 6. miejscu pod względem zachorowalności, a w ostatnich kilkunastu latach również w Polsce obserwuje się wzrost zapadalności i umieralności na nowotwory złośliwe regionu głowy i szyi odpowiednio o 25% i 18%. Dzieje się tak być może ze względu na to, że objawy łatwo zbagatelizować bądź przypisać do innych niegroźnych schorzeń.

Dlatego też, jeśli stwierdzisz u siebie 1 z 6 objawów, utrzymujący się przez 3 tygodnie, nie związany z infekcją górnych dróg oddechowych:

powinieneś zgłosić się do lekarza laryngologa.

Jeśli jesteś mieszkańcem woj. łódzkiego, mazowieckiego lub świętokrzyskiego, jesteś w wieku 40-65 lat, to wizyta u lekarza laryngologa odbywa się bezpłatnie i bez skierowania, po wcześniejszym umówieniu się w wybranej placówce współpracującej w ramach Regionalnego Programu Profilaktyki Pierwotnej i Wczesnego Wykrywania Nowotworów Głowy i Szyi.

Informujemy, że Przychodnia AS-MED w Siedlcach (ul. Sulimów 26) bierze udział w Regionalnym Programie Profilaktyki Pierwotnej i Wczesnego Wykrywania Nowotworów Głowy i Szyi dzięki czemu możesz umówić się na wizytę u laryngologa pod numerem tel. 25 632 44 75 bądź poprzez stronę www.as-med.com.pl