Poradnia Dermatologiczna

 

 

 

 

DERMATOLOG SIEDLCE

dr n. med. Jadwiga Sawicka

 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

Siedlce tel. 25 632 44 75

 

 

 

 

DERMATOLOGIA to dział medycyny zajmujący się wszelkimi schorzeniami skóry oraz jej przybytków tj. gruczołów, paznokci, włosów.

Dermatolog zajmuje się nie tylko chorobami skóry, to specjalista, który może pomóc w poprawie naszego wyglądu i atrakcyjności i tym samym samopoczucia.

 

Do schorzeń dermatologicznych zalicza się między innymi: 

  • choroby gruczołów łojowych i potowych np.:

  • trądzik pospolity charakteryzuje się występowaniem zaskórników otwartych i zamkniętych, grudek, krost i torbieli ropnych umiejscowionych w okolicach łojotokowych na skórze twarzy i pleców. Do przyczyn jego powstania można zaliczyć m.in.: zwiększoną produkcję łoju, zablokowanie aparatu włosowo-łojowego, reakcja zapalna, czynniki  genetyczne
dermatolog siedlce
  • łupież objawia się drobnopłatowym złuszczaniem zrogowaciałej warstwy naskórka z nasilonym łojotokiem ; może dotykać osób w każdym wieku, jest to też schorzenie sezonowe – z największym nasileniem w okresie zimowym, a najmniejszym w leci, powodować go może np. nadużywanie żeli i lakierów do włosów, niewystarczające spłukiwanie włosów po umyciu, niska wilgotność w pomieszczeniach mieszkalnych
  • zakażenia bakteryjne np.:
    • czyrak to  ropny stan zapalny wokół mieszków włosowych, spowodowany zakażeniem gronkowcem lub paciorkowcem, mające początkowo postać guzka, następnie guzka z krostą. Charakterystycznym miejscem występowania czyraków są owłosione partię skóry czyli np. twarz, klatka piersiowa, miejsca intymne.
    • liszajec zakaźny – to zakaźna choroba skóry, która objawia się wykwitami skórnymi, pękającymi pęcherzykami wypełnionymi wodnistą cieczą, w których miejscu powstają później nadżerki pokryte strupkami. Zazwyczaj przebiega łagodnie i trwa kilkanaście dni, ale nie leczony może doskwierać nawet kilka tygodni.
  • zakażenia grzybiczne np.:
    • grzybicy stóp i dłoni – jest to grzybica dotykająca przestrzeni międzypalcowych, dłoni i podeszew, najczęściej objawia się charakterystycznym pękaniem skóry i towarzyszącym mu świądem oraz złuszczeniami
  • zakażenia pasożytnicze np.:
    • wszawica wywołana jest zarażeniem się wszą ludzką w wyniku kontaktu fizycznego (używanie tych samych nakryć głowy, szczotek do włosów itp.). Objawia się silnym świądem skóry owłosionej części głowy, najczęściej występuje u przedszkolaków.
    • świerzb
  • choroby wirusowe np.:
    • opryszczka – jest to choroba zakaźna wywołana przez wirusy HSV1 i HSV2, objawia się w postaci powierzchownych zapalnych pęcherzyków uformowanych w skupiska, na granicy błony śluzowej jamy ustnej i warg 
    • ospa wietrzna

 

 

Pracujący u nas dermatolog (Siedlce) przyjmuje w ramach wizyt prywatnych

 

Jak zapisać się na wizytę do dermatologa?

Zapisu można dokonać telefonicznie tel. 25 632 44 75 lub osobiście w rejestracji przychodni AS-MED przy ul. Sulimów 26

Kiedy udać się do dermatologa?

Wizytę u specjalisty od zmian skórnych warto zaplanować, jeśli zauważymy u siebie widoczne problemy. I choć część z nich może minąć w bardzo krótkim czasie, lepiej sprawdzić ich przyczynę i regularnie obserwować stan skóry. Wizytę u dermatologa zalecamy przede wszystkim w kilku najważniejszych przypadkach.
Alarmującą sytuacją jest łuszczenie się skóry. Jeśli nie pomagają różne balsamy nawilżające, to znaczy że ze skórą zaczyna się dziać coś potencjalnie niebezpiecznego. W przypadku uporczywego swędzenia lub pieczenia wizyta u dermatologa może stać się niezbędna, aby nie zaognić sytuacji.

Znamiona i pieprzyki również powinny zwracać uwagę. Zazwyczaj pojawiają się one wskutek dziedziczności, więc dość łatwo zidentyfikować problem, patrząc na historię chorób swojej rodziny. Niektóre znamiona mogą być przyczyną powstawania nowotworów, dlatego nie należy ich bagatelizować tylko dlatego, że w rodzinie nigdy nie było z tym żadnych kłopotów. Dobry dermatolog jest w stanie stwierdzić czy należy się tym przejmować i jakie podjąć dalsze kroki.

Trądzik i blizny po nim też można leczyć dermatologicznie. Pojawia się on nie tylko w okresie dojrzewania, ale także wskutek stosowania różnych leków czy kosmetyków. Dermatolog posiada odpowiednią wiedzę i narzędzia, które pomogą w przywróceniu pierwotnego stanu skóry twarzy.

Jak przebiega wizyta u dermatologa?

Skorzystanie z pomocy specjalisty od zmian skórnych zaczyna się od krótkiego wywiadu z pacjentem. Dzięki temu otrzymuje się tło potrzebne do naświetlenia problemu i weryfikuje możliwości dalszego leczenia. Dopiero po tym dermatolog możne przystąpić do bardziej szczegółowego badania. W tym przypadku nierzadko korzysta się ze specjalnego urządzenia, zwanego dermatoskopem. Za jego pomocą dermatolodzy mogą bardzo dokładnie zbadać problem i wystawić trafną diagnozę.
Jeśli interesuje Państwa sprawdzony dermatolog Siedlce są miejscem, w którym można takiego specjalistę znaleźć bez problemu. Zachęcamy do umówienia wizyty w naszej poradni.