W Poradni Kardiologicznej przyjmuje:

 

 
 

KARDIOLOG SIEDLCE

lek. med. Monika Kujawiak

 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

Siedlce tel. 25 632 44 75

 

 kardiolog siedlce

 

 

KARDIOLOGIA to dziedzina medycyny, która zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń układu sercowo-naczyniowego,  a w szczególności

Kardiologia koncentruje się nie tylko na wrodzonych i nabytych chorobach serca, ale całego układu krążenia czyli również naczyniami krwionośnymi.

 

Najczęstsze problemy kardiolog iczne

 • nadciśnienie tętnicze – to przewlekłe schorzenie układu krążenia, które charakteryzuje się podwyższonym ciśnieniem tętniczym krwi powstałym gdy serce pracuje z większym wysiłkiem niż jest to potrzebne lub gdy   naczynia krwionośne są za bardzo zwężone przez co hamują przepływ krwi.
 • miażdżyca – to przewlekły proces zapalny w tętnicach, głównie w aorcie, tętnicach wieńcowych i mózgowych. Do rozwoju miażdżycy przyczynia się wiele czynników m.in. 

   

   

  • obciążenia rodzinne,
  • podeszły wiek,
  • płeć męska
  • palenie papierosów
  • nadmiar cholesterolu LDL
  • cukrzyca
  poradnia kardiologiczna
 • zawał serca -to ostry zespół wieńcowy w którym dochodzi do nagłego niedotlenienia mięśnia sercowego, zazwyczaj wskutek ograniczenia lub ustania przepływu krwi w naczyniach wieńcowych. Najczęściej spowodowany jest  zamknięciem światła tętnicy wieńcowej przez powstały zakrzep. Do grupy ryzyka należą szczególnie osoby chorych na anemię, z chorobami zastawek serca, zaburzeniami tarczycy, nadciśnieniem lub niedociśnieniem. Charakterystycznym objawem dla niedotlenienia mięśnia sercowego, jest ból w klatce piersiowej, zlokalizowany za mostkiem, o charakterze ucisku lub pieczenia.
 • udar niedokrwienny mózgu – to gwałtowne zatrzymanie dopływu krwi do mózgu, w wyniku zwężenia lub całkowitego zamknięcia światła naczyń tętniczych. Objawy są bardzo złożone, do najważniejszych należy niedowład bądź paraliż połowy ciała, zaburzenia w zakresie zdolności wykonywania precyzyjnych ruchów, zaburzenia w zakresie zdolności mówienia lub rozumienia mowy. Spowodowany jest zwykle zmianami miażdżycowymi, zaburzeniami rytmu serca, zawałem serca, zaburzeniami krzepnięcia krwi.

 

Naszym Pacjentom oferujemy nowość na rynku medycznym – specjalistyczne badanie EKG w domu Pacjenta

 

Pracujący u nas Kardiolog Siedlce przyjmuje w ramach wizyt prywatnych.

 

Jak zapisać się na wizytę kardiologiczną?

Zapisu można dokonać telefonicznie tel. 25 632 44 75 lub osobiście w rejestracji przychodni przy ul. Sulimów 26