Najnowsze usługi medyczne dostępne także w AS-MED Siedlcach

(08.06.2016)

Najnowsze usługi medyczne dostępne także w AS-MED w Siedlcach

Prawdziwą rewolucję na rynku usług medycznych zawdzięczamy telemedycynie. Dzięki najnowszym technologiom możliwe jest diagnozowanie oraz dokładne monitorowanie stanu pacjenta na odległość. Niewątpliwie ułatwi to pacjentom dostęp do specjalistów, a także usprawni proces diagnostyczny i to bez konieczności leczenia szpitalnego.

Co to jest telemedycyna?  

 Telemedycyna to nowe określenie powstałe na skutek rozwoju technologicznego w medycynie. Określa proces diagnostyczny i leczniczy wykonywany na odległość, dzięki wysokospecjalistycznym urządzeniom.

Telemedycyna to między innymi aparaty wykonujące precyzyjnie pomiary parametrów życiowych takich jak puls, ciśnienie krwi, saturacja, EKG, KTG, liczba oddechów na minutę, poziom glukozy we krwi, waga, nawodnienie, liczba zużytych kalorii, pozycja ciała, zażycie leku i inne. Co ważne, pacjent podczas badania telemedycznego, może pozostać we własnym domu, co niewątpliwie zwiększa komfort leczenia. telemedycyna siedlce

Zebrane przez urządzenie dane, trafiają do lekarza specjalisty, który stawia diagnozę i planuje adekwatny proces leczenia. System ten pozwala na wysyłanie danych w czasie rzeczywistym, dlatego pacjent może czuć się całkowicie bezpiecznie gdyż jest pod stałą opieką lekarza. Telemedycyna przydatna jest nie tylko w procesie diagnostycznym ale także w trakcie leczenia. Lekarz dzięki precyzyjnym pomiarom, może również sprawdzić reakcję pacjenta na leki.

 

Technologię można wykorzystać także w komunikacji między specjalistami. Telemedycyna pozwala na szybkie przesyłanie np. zdjęć rentgenowskich, obrazów USG, w różne zakątki świata co ułatwia konsultacje i zdecydowanie ułatwi proces diagnostyczny zwłaszcza w tych trudnych klinicznie przypadkach.

 

 

Telemedycyna w Polsce

Telemedycyna, zdobywająca coraz większą popularność na zachodzie, od kilku lat rozwija się także w polskich palcówkach,
w tym także w NZOZ AS-MED (sprawdź: EKG, BEZDECH SENNY). Warto wspomnieć o Instytucie Fizjologii i Patologii Słuchu, który jest twórcą pierwszej na świecie Ogólnopolskiej Sieci Teleaudiologii, wielokrotnie docenianej i nagradzanej w międzynarodowych konkursach. Dzięki opracowanemu przez Instytut telemedycznemu systemowi pacjenci z wszczepionymi implantami słuchowymi mogą być pod stałą opieką specjalistyczną bez konieczności wizyty u lekarza.  Podwyższa to komfort leczenia oraz oszczędza pacjentowi często długą i kosztowną podróż do placówki medycznej.

 

 

Również NFZ zauważył korzyści płynące z nowoczesnego sposobu diagnostyki i  umożliwił świadczenie usług telekonsylium kardiologicznego i geriatrycznego na terenach wiejskich.
Od teraz w miejscach, gdzie dostęp do specjalistów jest szczególnie utrudniony, możliwe jest  zdalne konsultowanie pacjentów w zakresie kardiologii i geriatrii bez konieczności osobistej wizyty pacjenta w ośrodku specjalistycznym. Telemedycyna oszczędza więc pacjentowi czas poświęcony na przemieszczanie się do odległych ośrodków specjalistycznych usytuowanych głównie w miastach.

 
Telemedycyna może w przyszłości stać się ratunkiem na niekończące się kolejki na refundowane wizyty u lekarzy specjalistów. Umożliwi sprawniejsze i szybsze diagnozowanie.

Korzyści z telemedycyny dla Pacjentów

 

opieka zdrowotna dla rodziny as-med
  • wzrost poczucia bezpieczeństwa dzięki stałemu monitorowaniu życiowych parametrów przez lekarzy
  • wzrost komfortu leczenia ze względu na możliwość przebywania we własnym domu w czasie przeprowadzania badania
  • Wzrost efektywności leczenia dzięki możliwości          długoterminowego diagnozowania pacjenta

  • zwiększenie dostępności do specjalistów poprzez brak konieczności bezpośredniej wizyty u lekarza
  • zwiększenie skuteczności leczenia ze względu na dokładne monitorowanie stanu pacjenta także w czasie brania leków
  • łatwiejszy i bezpieczny dostęp do własnych danych medycznych