Jak rozpoznać pierwsze oznaki ubytku słuchu?

(08.07.2016)

Jak rozpoznać pierwsze oznaki ubytku słuchu?

      Niedosłuch to problem dużej liczby osób na całym świecie, niosący ze sobą różnorodne, często bardzo przykre konsekwencje zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym. Istotny jest fakt, że  nie tylko osoby starsze cierpią z powodu niedosłuchu. Jest to częste zjawisko wśród osób we wszystkich przedziałach wiekowych.

 

      Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, czy dobrze słyszymy w codziennych sytuacjach. Utrata słuchu najczęściej postępuje powoli na przestrzeni lat, co powoduje, że osobom niedosłyszącym trudno jest dostrzec swoje problemy. Również lekarz pierwszego kontaktu nie zawsze jest w stanie zauważyć ubytek słuchu ze względu na to, że większość osób z wadami słuchu dobrze słyszy w cichym otoczeniu jakim jest gabinet lekarski. Dlatego ważne jest, by również osoby z najniższego otoczenia zachowały czujność i zareagowały gdy tylko zauważą oznaki niedosłuchu.

 

Jak zatem rozpoznać oznaki ubytku słuchu?

Wskaźniki świadczące o ubytku słuchu można zaobserwować w codziennych sytuacjach. Warto odpowiedzieć więc na niżej przedstawione pytania oraz zwracać szczelną uwagę na opisane zdarzenia przez najbliższych kilka dni:

badanie słuchu

  

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

      Wszystkie te sytuacje to typowe oznaki ubytku słuchu. Jeżeli odpowiedzieli Państwo twierdząco na więcej niż jedno pytanie istnieje duże prawdopodobieństwo, że cierpią Państwo na ubytek słuchu.

 

 

Co zrobić gdy podejrzewasz u siebie ubytek słuchu?

 

      Z pewnością ubytku słuchu nie wolno lekceważyć. Należy zgłosić się do laryngologa lub protetyka słuchu. W przypadku niedosłuchu z przyczyn medycznych laryngolog zleci odpowiednie leczenie. Jeśli konieczne jest zastosowanie aparatu słuchowego, należy skontaktować się z protetykiem słuchu, który udzieli szczegółowych porad i pomoże dobrać aparat słuchowy optymalnie spełniający Państwa potrzeby. Po dokładnym ustawieniu parametrów aparatu słuchowego i po upływie krótkiego okresu adaptacyjnego będą Państwo mogli ponownie cieszyć się wszystkimi utraconymi dźwiękami.

 

aparat słuchowy siedlce

 

 

Aparat słuchowy Siedlce i Mińsk Mazowiecki

Jeśli potrzebujesz aparatu słuchowego zgłoś się do Placówki NZOZ AS-MED, gdzie wykwalifikowani protetycy słuchu dobiorą aparat dostosowany do Twoich potrzeb i rodzaju niedosłuchu.  Zapewnimy Ci kompleksową opiekę, od profesjonalnego badania słuchu, po pomoc w przygotowaniu dokumentów do różnego rodzaju dofinansowań. Przez kolejne lata zaopiekujemy się Tobą i Twoim aparatem słuchowym, kiedy tylko będziesz tego potrzebował. Dobierzemy aparat tak, by zapewnić Ci możliwie największą dyskrecję oraz komfort użytkowania.

 Lepiej słyszeć to lepiej żyć!

Zadzwoń i zapytaj się o aparaty słuchowe:

Siedlce tel. 25 632 44 75

Mińsk Mazowiecki tel. 25 758 27 74