Poradnia Otolaryngologiczna

W ramach NFZ w Poradni Otolaryngologicznej przyjmują:

 

 

 

LARYNGOLOG SIEDLCE

lek. med. Małgorzata Iwanowska

lek. med. Łukasz Krawiec

dr n. med. Aleksandra Ochal – Choińska

 

 

LARYNGOLOG MIŃSK MAZOWIECKI:

 

lek. med. Bożena Oleksiuk

lek. med. Łukasz Krawiec

lek. med. Karolina Bednarska

 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

Siedlce tel. 25 632 44 75

Mińsk Mazowiecki tel. i 25 758 27 74

 

 

 

OTOLARYNGOLOGIA zwana także laryngologią to dział medycyny zajmujący się diagnostyką i leczeniem chorób narządów głowy i szyi.

 

W ramach Poradni otolaryngologicznej zapewniamy naszym Pacjentom kompleksową diagnostykę i leczenie w zakresie wszelkich schorzeń laryngologicznych m.in.:

 

  • problemów ze słuchem i szumów usznych u dzieci i dorosłych
  • przerostu migdałka gardłowego (przeprowadzamy videofiberoskopię nosogardła)
  • zaburzeń głosu i mowy ( videostroboskopia krtani)
  • schorzeń ucha i nosa (endoskopia)
  • schorzeń zatok (USG zatok)

 

 

UWAGA!

By skorzystać z konsultacji u laryngologa w ramach NFZ niezbędne jest skierowanie!

Na podstawie skierowania Pacjent wpisywany jest w kolejkę oczekujących.

Nie później niż w terminie 14 dni roboczych od dnia dokonania wpisu na listę oczekujących Pacjent zobowiązany jest do dostarczenia oryginału skierowania (osobiście, za pośrednictwem osób trzecich lub poczty).

 

Ważne! Jeśli Pacjent nie może stawić się w wyznaczonym terminie lub rezygnuje z udzielenia świadczenia, proszony jest o poinformowanie o tym świadczeniodawcę w możliwie najkrótszym terminie!

 

Jak przebiega wizyta u laryngologa?

Konsultacja laryngologiczna zaczyna się od krótkiego wywiadu mającego na celu ustalenie historii chorób pacjenta. Następnie przechodzi się do badania podmiotowego, czyli dokładnego opisu objawów, z którymi przychodzi pacjent. To pozwoli laryngologowi na wstępne zidentyfikowanie problemu, dzięki czemu będzie można przejść do następnego etapu badania.

 

Oględziny gardła, jamy ustnej i nosa za pomocą specjalistycznego sprzętu (takiego jak endoskop czy wziernik) będzie niezbędne, aby wystawić trafną diagnozę. Nie należy się tego obawiać, badanie jest bezbolesne i jak najmniej inwazyjne, a tylko dzięki niemu laryngolog będzie mógł zweryfikować źródło kłopotów ze zdrowiem. W nielicznych przypadkach konieczne są dalsze zabiegi diagnostyczne lub dodatkowe niewielkie zabiegi.

Kiedy wybrać się do laryngologa?

Jesienią można zaobserwować zwiększone zainteresowanie usługami specjalistów w tej dziedzinie. Wpływa na to niekorzystna aura i zmniejszenie odporności organizmu. Laryngolog pomoże zwalczyć wszystkie uciążliwe infekcje, a także doradzi najlepsze działania profilaktyczne. Warto zastanowić się nad wizytą u lekarza, jeśli ma się problem z powrotem do zdrowia domowymi metodami (jak np. leki bez recepty dostępne w każdej aptece).

 

Do niepokojących sytuacji można zaliczyć uporczywy katar utrzymujący się dłużej niż 12 tygodni. Może to sugerować poważniejsze problemy organizmu – tylko laryngolog będzie w stanie stwierdzić co konkretnie dolega pacjentowi. Innym przykładem wymagającym leczenia u laryngologa jest zapalenie zatok, które pozostawione bez pomocy może powodować nieznośny ból. Bez fachowego sprzętu bardzo ciężko wyleczyć zatoki samodzielnie.

Ponadto należy zwracać uwagę na wszelkie stany zapalne (m.in. ucha środkowego), ponieważ zignorowany problem może tylko pogorszyć ogólny stan zdrowia. Jeśli interesuje Państwa laryngolog Siedlce jest miejscem w którym łatwo znaleźć takiego lekarza. Zachęcamy do skorzystania z usług oferowanych przez naszych specjalistów – wizytę można umówić telefonicznie.