Od ponad 15 lat troszczymy się o Państwa słuch , wynikiem tych starań jest szeroki wachlarz profesjonalnych aparatów słuchowych firm renomowanych na całym świecie: Oticon, Bernafon, Siemens, Audio Service,  Widex, ReSound. 

resound simens-as-med-siedlce oticon-as-med-siedlce
widex-as-med-siedlce bernafon-as-med-siedlce audio-service

 

 

Oferujemy aparaty słuchowe dopasowane indywidualnie do preferencji pacjenta i rodzaju niedosłuchu, od najmniejszych aparatów wewnątrzusznych, przez zauszne ze słuchawką zewnętrzną w kanale słuchowym. 

 • Proponujemy konsultacje, badania słuchu i dobór aparatów słuchowych 
 • Realizujemy dofinansowanie z różnych źródeł 
 • Pomagamy w przygotowaniu dokumentów 
 • Zapewniamy szeroką gamę akcesoriów uzupełniających  Twoje aparaty słuchowe, zapewniając większą dyskrecję oraz komfort użytkowania 
 • Przez kolejne lata opiekujemy się Tobą i Twoim aparatem słuchowym 

Zobacz również:

DWA KROKI - Wizyta u otolaryngologa oraz protetyka słuchu

KROK 1 – Wizyta u specjalisty otolaryngologa

Pierwszym krokiem jest wizyta u lekarza rodzinnego, który skieruje do specjalisty otolaryngologa. Otolaryngolog zbada stan ucha i określi rodzaj niedosłuchu. Rodzaj i głębokość ubytku słuchu można określić badaniem audiometrycznym (badanie słuchu).Na podstawie tego badania lekarz otolaryngolog wystawi zlecenie na aparat słuchowy oraz wkładkę, które upoważnia do skorzystania z refundacji NFZ.

 

 

KROK 2 – Wizyta u protetyka słuchu.Podczas rozmowy u protetyka słuchu podejmowane będą decyzje o przyszłym aparatowaniu.


W cenę aparatów słuchowych wliczone są następujące usługi:
1. Wywiad protetyczny ( zebranie informacji dotyczących słuchu, zdiagnozowanie problemów i określenie potrzeb pacjenta)
2. Otoskopia ( określenie wielkości i stanu przewodu słuchowego zewnętrznego, błony bębenkowej i małżowiny usznej)
3. Przeprowadzenie badań : audiometrii tonalnej lub/i audiometrii mowy.
4. Omówienie wyników badań.
5. Przedstawienie oferty aparatów słuchowych i urządzeń wspomagających.
6. Wybór aparatów słuchowych.
7. Dopasowanie aparatów słuchowych (ustawienie aparatów za pomocą programów komputerowych)
8. Weryfikacja ustawień aparatów słuchowych
– subiektywna ocena pacjenta
– pomiar zysku z aparatowania
9. Czynności otoplastyczne : pobranie miary z ucha, korekta wkładek i obudów
10. Instruktaż użytkowania ( omówienie i przećwiczenie czynności związanych z obsługą i konserwacją aparatów słuchowych).
11. Gwarancja aparatów słuchowych ( bezpłatna naprawa awarii niezawinionych przez użytkownika)
12 Opieka audioprotetyczna ( prawo do regulacji i porad podczas użytkowania aparatów słuchowych )

Refundacja Narodowego Funduszu Zdrowia

UWAGA!!!
Wniosek na aparat słuchowy lub wkładkę należy potwierdzić w oddziale Narodowego Funduszu Zdrowia.


Refundacja Narodowego Funduszu Zdrowia

3

 • Refundacja przyznawana jest raz na 5 lat i przysługuje każdej ubezpieczonej osobie dorosłej. Dla osób do 26 r.ż refundacja przyznawana jest raz na 3 lata.
 • Refundacja do aparatu słuchowego wynosi 70% limitu, a więc 70% z 1000zł, to jest 700zł dla osoby dorosłej.
 • Refundacja do aparatu słuchowego wynosi 100% limitu, 2000 zł dla dzieci i młodzieży do 26 roku życia.
 • Refundacja do wkładki wynosi 100% limitu – dla osoby dorosłej jet to 50 zł, dla dziecka 60 zł.

Jeden czy dwa aparaty ?

Protezowanie obuuszne jest powszechnie zalecane w przypadku ubytku słuchu w obydwojgu uszach. Istnieje wiele powodów, dla których należałoby nosić dwa aparaty. Obustronne protezowanie aparatami słuchowymi pozwala na stereofonię słyszenia, polepsza lokalizację źródła dźwięku, redukuje znacznie efekt cienia głowy i efekt ”coctail party”, pozwala na lepsze rozumienie mowy w ciszy i w hałasie, daje bardziej naturalną jakość dźwięku i większe wzmocnienie o ok. 6 dB. Poza tym pozwala na zmniejszenie natężenia dźwięku na wejściu, co jest istotne przy długotrwałym noszeniu protezy. Dla osób z uszkodzeniem słuchu zarówno w jednym jak i w drugim uchu jest to najlepszy sposób korekcji wady. Przywrócenie normalnego poziomu słyszenia w obydwojgu uszach pozwoli doświadczyć największej poprawy słyszenia.

Zaprotezowane ucho i co dalej?

Protezowanie obuuszne jest powszechnie zalecane w przypadku ubytku słuchu w obydwojgu uszach. Istnieje wiele powodów, dla których należałoby nosić dwa aparaty. Obustronne protezowanie aparatami słuchowymi pozwala na stereofonię słyszenia, polepsza lokalizację źródła dźwięku, redukuje znacznie efekt cienia głowy i efekt ”coctail party”, pozwala na lepsze rozumienie mowy w ciszy i w hałasie, daje bardziej naturalną jakość dźwięku i większe wzmocnienie o ok. 6 dB. Poza tym pozwala na zmniejszenie natężenia dźwięku na wejściu, co jest istotne przy długotrwałym noszeniu protezy. Dla osób z uszkodzeniem słuchu zarówno w jednym jak i w drugim uchu jest to najlepszy sposób korekcji wady. Przywrócenie normalnego poziomu słyszenia w obydwojgu uszach pozwoli doświadczyć największej poprawy słyszenia.

 

Naszym pacjentom proponujemy:
– bezpłatną wizytę podczas doboru aparatu słuchowego
– sprzedaż aparatów w systemie ratalnym MediRaty

- bezpłatne kompleksowe badanie słuchu  zobacz szczegóły 
W każdym naszym gabinecie wykonujemy bezpłatne badanie słuchu i zrozumiałości mowy mające na celu wykrycie ubytków słuchu u pacjentów. Przed wykonaniem badania nasi protetycy szczegółowo poinformują państwa o jego przebiegu. Badania wykonywane są za pomocą profesjonalnej aparatury i obejmują:
– audiometrię tonalną – przewodnictwo powietrzne i kostne oraz dyskomfort
– audiometrię mowy – w badaniu wykorzystywane są testy wielosylabowe (liczby) i jednosylabowe – dyskryminacyjne (słowa)
Na podstawie badań można stwierdzić czy dana osoba ma ubytek słuchu i jaka będzie ewentualna korzyść z założonego aparatu słuchowego.
- cyfrowe aparaty słuchowe najnowszej generacji  zobacz szczegóły 
 – wewnątrzkanałowe
– wewnątrzuszne
– pełnomałżowinowe
– miniaturowe aparaty zauszne
– modele ze słuchawką umieszczoną w kanale słuchowym
– aparaty zauszne
- wkładki uszne zobacz szczegóły 
Wkładka uszna jest nieodzowną częścią każdego aparatu zausznego. Jest umieszczona w małżowinie usznej. Do jej prawidłowego wykonania potrzebny jest indywidualny wycisk. Dobrze wykonana wkładka zwiększa komfort noszenia aparatu, zapewniając jego właściwe funkcjonowanie. Rolą wkładki jest ufiksowanie aparatu i zabezpieczenie przed zakłóceniami w odbiorze dźwięku. W naszej ofercie znajdą państwo wkładki miękkie i twarde następujących typów: ażurowa (pierścieniowa), pełna, otwarta, pazur, koreczek. Proponujemy również wykonanie wkładek antyhałasowych i antywodnych. 
- baterie i akcesoria do aparatów zobacz szczegóły 
Do aparatów słuchowych stosowane są baterie powietrzno cynkowe. Czas działania baterii zależy od rodzaju aparatu słuchowego i wielkości ubytku słuchu. W sprzedaży posiadamy baterie różnych producentów do wszystkich typów aparatów, a także takie akcesoria jak m. in. wężyki, rożki, obudowy, filtry itp.
- środki do pielęgnacji aparatów słuchowych i wkładek  zobacz szczegóły 
Posiadamy szeroką gamę akcesoriów do pielęgnacji aparatu słuchowego i indywidualnej wkładki. Dzięki regularnemu stosowaniu środków czyszczących państwa aparat słuchowy będzie funkcjonował na najwyższym poziomie, a jego okres eksploatacji znacznie się przedłuży. Proponujemy zakup następujących akcesoriów: tabletki osuszające aparat słuchowy, tabletki do mycia wkładki, pojemnik czyszczący oraz gruszkę osuszającą.
- serwis i bezpłatne przeglądy zobacz szczegóły 
 Niezmiernie ważne jest to, aby aparat słuchowy był regularnie sprawdzany pod względem technicznym przez protetyka słuchu. Należy zadbać o okresowe sprawdzenie aparatu. Nasz protetyk zawsze chętnie odpowie na każde pytanie, wyczyści i sprawdzi aparat. Nasze aparaty słuchowe objęte są trzyletnim okresem gwarancji. Zapewniamy serwis gwarancyjny jak i pogwarancyjny.
- profesjonalne porady dyplomowanych protetyków słuchu zobacz szczegóły 
Wszyscy nasi pracownicy to wykwalifikowany personel legitymujący się dyplomami protetyków słuchu. Każdy pacjent objęty jest bezpłatną opieką przez cały okres użytkowania aparatu. Obejmuje ona przeglądy techniczne aparatów i rozwiązywanie problemów związanych z ich użytkowaniem. Każdy z naszych protetyków poświęci Państwu odpowiednią ilość czasu, aby wspólnie odkryć tajemnicę dobrego słyszenia. Zapewniamy miłą i fachową obsługę, a także krótkie terminy wizyt.
 - bezprzewodowe urządzenia wspomagające słyszenie zobacz szczegóły 
Firma AS-MED oferuje szereg wysokiej klasy bezprzewodowych rozwiązań wspomagających słyszenie. Są to rozwiązania zarówno dla osób niedosłyszących, jak i osób o prawidłowym słuchu. Wszystkie urządzenia sygnalizujące oraz wspomagające zostały zaprojektowane w taki sposób, by ułatwić życie codzienne. Każdy z naszych akustyków chętnie udzieli wskazówek dotyczących użytkowania oraz rozbudowy systemów wspomagających słyszenie. Rodzina tych urządzeń pomoże:

 • w powiadomieniu o dzwonku do drzwi, gdy wyłączysz aparat słuchowy lub znajdziesz się w ogrodzie,
 • w powiadomieniu o dzwoniącym telefonie,
 • w powiadomieniu o płaczu dziecka,
 • obudzić rano,
 • pozwoli lepiej słyszeć telewizor, nie przeszkadzając innym,
 • pozwoli zauważyć pożar lub dym.

  1

- refundacja NFZ, PCPR i MOPS zobacz szczegóły 
Firma AS-MED ma podpisaną umowę z Narodowym Funduszem Zdrowia. Współpracujemy również z Powiatowymi Centrami Pomocy oraz z Miejskimi Ośrodkami Pomocy Społecznej.

- systemy FM zobacz szczegóły 
Szybkie tempo dzisiejszego świata stwarza coraz większe wymagania komunikacyjne. Narzędzia takie, jak telefony komórkowe, systemy poczty głosowej, czy wideokonferencje stają się standardem w większości środowisk pracy i w szkołach. Nadążanie za ich rozwojem może być trudnym zadaniem nawet dla ludzi dobrze słyszących.
Osoby niedosłyszące napotykają jeszcze większe trudności. Trzeba umożliwić zrozumienie mowy w takich warunkach słyszenia jak: hałaśliwe otoczenie, pomieszczenia z pogłosem, rozmowa na odległość. Firma AS-MED wychodzi temu naprzeciw, oferując systemy bezprzewodowej komunikacji FM. Bariery w słyszeniu i rozumieniu mowy mogą być pokonywane z sukcesem. Oto kilka korzyści:

 • dzięki systemom FM użytkownicy aparatów słuchowych mogą korzystać z wielu udogodnień nowoczesnej techniki takich jak: telewizja, telefon komórkowy i stacjonarny, sprzęt stereofoniczny, odtwarzacze MP3 i płyt kompaktowych, komputery, laptopy…
 • Technologia systemów FM umożliwia wyraźne słyszenie i rozumienie mowy podczas oglądania telewizji, prowadzenia rozmów telefonicznych czy słuchaniu muzyki.
 • System FM może być używany zarówno przez dzieci, jak i dorosłych. Jest to jedyny system składający się z całkowicie kompatybilnych elementów, który zaspokaja codzienne potrzeby użytkowników aparatów słuchowych, począwszy od oglądania telewizji, prowadzenia rozmów telefonicznych, a skończywszy na uczestnictwie w spotkaniach służbowych i towarzyskich.
 • Nawet najnowszej generacji aparaty słuchowe mają ograniczone możliwości w warunkach hałasu, pogłosu, czy odległości, mogą wystąpić problemy w porozumiewaniu się. System FM to klucz do poprawy rozumienia mowy.
 • AS-MED oferuje systemy FM, które mogą współpracować z praktycznie wszystkimi zausznymi i wewnątrzusznymi aparatami słuchowymi, a także implantami ślimakowymi dostępnymi aktualnie na rynku.

2

W każdym naszym punkcie protetycznym mogą państwo bezpłatnie przetestować systemy FM. Nasi protetycy słuchu zaprezentują i odpowiedzą na pytania dotyczące systemów FM. Systemy FM są refundowane przez Narodowy Fundusz Zdrowia i Powiatowe Centra Pomocy Rodzinie.

- dodatkowe rozwiązania techniczne do aparatów słuchowych zobacz szczegóły 

Poza klasycznymi aparatami słuchowymi oferujemy również:

 • system CROSS i BICROSS
 • urządzenia do sterowania aparatami słuchowymi – piloty
 • Systemy wspomagania słuchu ( dla osób starszych) – Bellman Audio Maxi
 • bezprzewodowym system audio do urządzeń multimedialnych (TV, radio, telefon)
 • telefony ze wzmacniaczami dla osób niedosłyszących