Poradnia Reumatologiczna

 

 
 

REUMATOLOG SIEDLCE

lek. med. Krzysztof Pulikowski

 

REUMATOLOG MIŃSK MAZOWIECKI

lek. med. Janina Wierzbicka – Buczek

 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

Siedlce tel. 25 632 44 75

Mińsk Mazowiecki tel. 25 758 27 74

 

 

 

 

REUMATOLOGIA jest dziedziną medycyny, która rozpoznaje i leczy schorzenia układu kostno-stawowego czyli kości oraz stawów, a także ogólnoustrojowymi stanami zapalnymi tkanki łącznej  .

 Choroby reumatyczne objawiają się zwykle zmianami chorobowymi w stawach i kościach, dając objawy bólowe i w skrajnych przypadkach ograniczenie ruchomości stawów, aż do całkowitego ich usztywnienia

 

reumatolog siedlcereumatolog mińsk mazowieckiporadnia reumatyczna

 

Jakie choroby leczy Reumatolog?

Reumatolog (Siedlce /Mińsk) pomoże przy:

  • reumatoidalne zapalenie stawów jedno z najczęstszych schorzeń dotyczących układu kostno-stawowego, dotyczy przede wszystkim kobiet, najczęściej pomiędzy 30 a 50 rokiem życia. Jest to choroba autoimmunologiczna, czyli za powstanie stanu chorobowego odpowiedzialny jest układ odpornościowy człowieka. Schorzenie to objawia się ciągłym bólem, a także obrzękami i sztywnością stawów, dlatego powoduje znaczący dyskomfort dla chorego, utrudnia poruszanie się i z reguły prowadzi do inwalidztwa.
  • choroba zwyrodnieniowa stawów zwana także osteoartrozą – to choroba wyniku której dochodzi do zmniejszenia jakości i ilości chrząstki stawowej, której zadaniem jest amortyzowanie ruchów stawu i umożliwienie przesuwania się powierzchni stawowych. Towarzyszy jej ból stawów i ograniczenie ich funkcji ruchowej. Pojawia się zwykle z wiekiem lub po urazach czy innych chorobach stawów a także w wyniku wrodzonych  zaburzeń budowy
  • twardzina – jest chorobą przewlekłą, której charakterystycznym objawem jest stwardnienie skóry ( twarde, wyraźne odgraniczone ogniskami barwy porcelanowej) w wyniku nadmiernego gromadzenia kolagenu. Przyczyną choroby są przeciwciała przeciw topoizomerazie oraz centromerom.
  • zapalenie skórno-mięśniowe
  • sarkoidoza
  • dna moczanowa
  • układowe zapalenia naczyń
  • toczeń rumieniowaty układowy

 

Choroby reumatyczne mogą dotknąć zarówno ludzi starszych, jak i bardzo młodych. W ich leczeniu konieczne jest zwykle zastosowanie szerokiej i zróżnicowanej terapii. Stosuje się leczenie farmakologiczne, operacyjne czy fizykoterapię, kinezyterapię.

 

 

Wybierz lekarza

Reumatolog Siedlce lek. med. Krzysztof Pulikowski 

specjalista przyjmuje w ramach wizyt prywatnych

AS-MED ul. Sulimów 26, tel. 25 632 44 75

Reumatolog Mińsk Mazowiecki lek. med. Janina Wierzbicka – Buczek

specjalista przyjmuje w ramach wizyt prywatnych i refundowanych przez NFZ

AS-MED ul. Chełmońskiego 1A, tel. 25 758 27 74