Poradnia Okulistyczna

 

 

        OKULISTA SIEDLCE

       lek. med. Agnieszka Romaniak

       lek. med. Aneta Jakubas

       lek. med. Grzegorz Sosnowski

       

 

OKULISTA MEDYCYNA PRACY -SIEDLCE

       lek. med. Agnieszka Romaniak

       lek. med. Aneta Jakubas

 

 

 

OKULISTA MIŃSK MAZOWIECKI

 

lek. med. Mariusz Wielgórski

lek. med. Marzena Gabrysiak – Wąsowska

 

 

UMÓW SIĘ NA WIZYTĘ:

 

       Siedlce tel. 25 632 44 75
       Mińsk Mazowiecki tel. 25 758 27 74 

 

 okulista siedlce i mińsk mazowiecki

 

 

Okulistyka to dział medycyny zajmujący się diagnostyką i leczeniem schorzeń oczu.

 

W ramach Poradni Okulistycznej zapewniamy naszym Pacjentom kompleksową diagnostykę i leczenie w zakresie wszelkich chorób oczu. Dysponujemy wysokiej jakości sprzętem oraz wykwalifikowaną kadrą medyczną. Zapewniamy pełną diagnostykę schorzeń narządu wzroku u dzieci i dorosłych.

 

  Badania które wykonujemy:

 

 • badanie dna oka
 • badanie lampą szczelinową
 • badanie ostrości widzenia
 • pachymetria
 • perymetria- badanie pola widzenia
 • dobór szkieł  okularowych
 • egzoftalmometria
 • gonioskopia
 • komputerowe badanie wzroku
 • opatrunek oczny z lekiem
 • płukanie dróg łzowych

 

Nasz okulista (Siedlce) wykonuje także zabiegi okulistyczne.

Lek. med. Anna Pulikowska to lekarz z wieloletnim doświadczeniem. Wykonuje u nas zabiegi (również dzieciom) takie jak:

 

 • usuwanie gradówki, kępki żółtej, skrzydlika
 • płukanie dróg łzowych
 •  usuwanie szwów zarówno ciągłych jak i pojedynczych z rogówki, twardówki i spojówki
 • usuwanie ciał obcych
 • usuwanie zmian nowotworowych, cyst, kaszaków, brodawek

Okulista to specjalista zajmujący się przede wszystkim schorzeniami w obrębie gałki ocznej, pomoże więc skorygować wadę wzroku, a także zbadać w nim ciśnienie. Jednym z ważniejszych elementów diagnostycznych jest badanie oka, które pozwala określić kondycję oczu, ale nie tylko. Tego rodzaju badanie sprawia, że znacznie łatwiej jest wykryć choroby, które nie wydają się być powiązane z okulistyką, należy do nich chociażby nadciśnienie, cukrzyca, udar mózgu, miażdżyca, a nawet podejrzenie guza wenwątrzgałkowego. Zazwyczaj do okulisty wybieramy się jednak, kiedy pogarsza się nasza jakość widzenia, bez względu na to, czy dotyczy ona krótko-, czy dalekowzroczności. Jakie objawy sprawiają, że konieczna jest wizyta u okulisty? Może to być m.in. mrużenie oczu podczas czytania, zbyt częste mruganie, bóle głowy czy stan zapalny spojówek lub powiek. Do okulisty warto wybierać się nie ze względu na odczuwane, dokuczliwe dolegliwości. W okulistyce bardzo istotna jest profilaktyka, o czym zapewne doskonale wiedzą osoby z wadą wzroku.

 

Wiele chorób oczu z początku może się nie ujawniać i nie dostrzeżemy żadnych objawów. Zdarza się tak w przypadku jaskry, która uważana jest za bardzo groźną chorobę i może prowadzić nawet do ślepoty. Wczesne wykrycie jaskry pozwala ją niemal w całości wyleczyć. Jeśli nie zdążyła się jeszcze rozwinąć to bardzo prawdopodobne, że okulista zapisze nam jedynie krople do oczu. Co prawda nie odwrócą one wyrządzonych szkód, ale powstrzymają rozwój choroby. Podobnie wygląda rozwój zaćmy, z tym że jej skutki można cofnąć.

 

Okuliści w miejsce uszkodzonej soczewki wszczepiają jej sztuczny odpowiednik.

Badanie ostrości wzroku to szansa na wykrycie wielu poważnych chorób, dlatego należy odwiedzać okulistę przynajmniej raz na 3 lata. Warto też wiedzieć, że zagrożeniem dla oczu może być nieodpowiednia dieta, która zawiera przewagę kwasów nasyconych, jak również przebywanie w środowisku, gdzie występuje promieniowanie. Okulista to osoba, którą powinniśmy odwiedzać profilaktycznie nieco częściej po 45 roku życia.

 

Za badanie wzroku i ewentualne wykrycie wielu poważnych schorzeń odpowiada właśnie okulista Siedlce to miasto, gdzie mogą Państwo wybrać się do jednego z licznych gabinetów okulistycznych.

 

Prowadzimy również badania  okulistyczne w ramach medycyny pracy.

W naszej placówce w Mińsku Mazowieckim okulista  ma również możliwość wykonania badania mikroskopowego w kierunku nużeńca (Demodex).